Szkoła Podstawowa im św. Jana Bosko w Celinach

 

Nawigacja

 • Konkurs z języka angielskiego z okazji zakończenia projetku.
  21.12.2009 W konkursie udział brali uczniowie szkół z Celin, Poskwitowa i Sieciechowic.
  Pierwsze miejsce zajął Wojciech Kowalski, drugie Weronika Oparciak, a trzecie Anna Jasiówka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.
 • Podsumowanie projekut z języka angielskiego
  21.12.2009 Również w grudniu 2009 zakończył się projekt "More English in my school - more opportunities in the future". Na uroczystym podsumowaniu byli obecni: Pan Wójt Zbigniew Tomaszek, Pani Lucyna Marchańska - radna z Celin oraz nauczyciele języka angielskiego z Poskwitowa, Celin i Sieciechowic.
  W ramach projektu przygotowano:
  - konkurs języka angielskiego (pani Agnieszka Szarszewska),
  - piosenkę z elementami choreografii pod opieką pani Irenki,
  - przedstawienie "Opowieści z Narnii" pod opieką pani Ewy Krawczyk,
  - projekcję reportażu "Royal Route" (odpowiedzialne były pani Ewa Krawczyk i Joanna Kudra),
  - projekty wycieczek po Londynie przygotowanie pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego.
 • Podsumowanie projektu
  17.12.2009 W grudniu 2009 klasa II kończy przygodę z projektem. Od stycznia wszystkie pomoce zostaną przeniesione do klasy I. Z okazji zakończenia pierwszego etapu projektu uczniowie zorganizowali przedstawienie o tematyce świątecznej, podczas którego wykorzystywali pomoce - instrumenty muzyczne. Były kolędy, wiersze i życzenia. W podsumowaniu pracy uczestniczyli Rodzice, pani Dyrektor i uczniowie klasy I.
  J.K.
 • Wycieczka do Krakowa
  16.12.2009 Wycieczka na lekcję muzealną o astronomii i do kina.
  W muzeum Collegium Maius mieliśmy okazję zobaczyć dawne teleskopy i przyrządy do pomiaru odległości, zapoznaliśmy się niektórymi faktami z historii i samodzielnie składaliśmy teleskopy.
  Później pojechaliśmy do kina, gdzie obejrzeliśmy "Opowieść Wigilijną" (w wersji trójwymiarowej).
 • Zamki
  15.12.2009 Również dziś uczniowie klasy VI tradycyjnie już zaprezentowali swoje makiety zamków i innych budowli. W tym roku mogliśmy oglądać zamek z wiatrakiem i oświetleniem - dzieło Weroniki, Mateusza i Damiana, Latarnię Morską (również świecącą) zbudowaną przez Kamilę Sypik i Paulinę Filipowską, rezydencję mieszkalną stylizowaną na zamek obronny autorstwa Sylwii Zgody i Krzyśka Lisa oraz kościół z witrażami i zegarem prezentowany przez Darię Pajączkowską i Karolinę Kaczmarczyk.
  Zdjęcia budowli będą w galerii.
 • Teatrzyk w naszej szkole
  15.12.2009 Dziś odwiedził nas teatrzyk. W przedstawieniu brali udział (dosłownie) uczniowie klas 0 - III. Zdjęcia w galerii.
 • Konkurs Ozdób Bożonarodzeniowych w Grzegorzowicach
  12.12.2009 W etapie szkolnym konkursu wzięli udział uczniowie klas IV i V. Komisja konkursowa w składzie Krystyna Kowalczyk i Joanna Kudra wybrała prace do drugiego etapu konkursu. Zdjęcia prac będą w galerii.
 • Festyn Trzeźwości
  09.12.2009 Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała kolejny już Festyn Trzeźwości. Szkoły rywalizowały w następujących konkurencjach: śpiewanie ułożonej piosenki o tematyce antyalkoholowej, malowanie plakatu o tematyce antyalkoholowej, rzut do kosza, slalom drużyn, rzut piłką lekarską, taniec na gazecie i quiz.
  Nie było oficjalnych miejsc, każda szkoła dostawała nagrody, ale nieoficjalnie byliśmy trzeci.
  Z relacji świadków wynika, że piosenkę zaśpiewaliśmy najlepiej w kategorii szkół podstawowych. Autorkami słów były Paulina Filipowska, Kamila Sypik i Magda Świątkowska w aranżacji pomagała pani Joanna Kudra.
  Za plakat nie przyznawano miejsc, w tej kategorii reprezentowały nas Paulina F. i Kamila S.
  Z kolei w slalomie zajęliśmy drugie miejsce, nagrano nawet filmik przedstawiający zmagania w tej kategorii! Reprezentantami szkoły byli: Ola Marchańska, Weronika Oparciak, Paweł Gil, Mateusz Czekaj i Kamil Marchański.
  Po zawodach wszyscy dostali Seven Days`y i soczki.
  P.K.
 • Mikołaj w naszej szkole
  07.12.2009 Dziś odwiedził nas Mikołaj. Najpierw był w oddziale przedszkolnym, gdzie odpowiadał na pytania maluchów i pytał ich czy były grzeczne. Okazało się, że wszystkie dzieci chętnie pomagają rodzicom i są bardzo grzeczne.
  Później Mikołaj spotkał się ze starszymi dziećmi na sali gimnastycznej. Tu dowiedział się, że ulubionym przedmiotem uczniów jest historia.
  Oczywiście nie zabrakło też prezentów.
  Szkoda, że nie udało się sfotografować Mikołaja, podobno nosi okulary przeciwsłoneczne mimo, że słońce chowa się za chmurami..
 • Sprawdziany z matematyki
  07.12.2009 Z przyczyn niezależnych jestem zmuszona przełożyć sprawdziany z poniedziałku 7.12.2009r. na czwartek 10.12.2009r.
  W związku z tym klasa VI pisze w czwartek tylko Pracę klasową, kartkówka z czasu będzie za tydzień.
  J.K.
 • Kółko regionalno - historyczne
  06.12.2009 Prawdopodobnie jutro na siódmej lekcji odbędą się zajęcia kółka, na których uczestnicy będą budować makietę.
  Zajęcia mogą się nie odbyć, jeśli planowana konferencja nauczycieli rozpocznie się o 14-tej.
  J.K.
 • Prace klasowe
  05.12.2009 Przypominam, że w poniedziałek klasa VI pisze Pracę Klasową, a klasa IV poprawę Pracy Klasowej.
  Za to klasa V będzie odpowiadać ustnie, w tym rysować sześciokąty i trójkąty o zadanych długościach boków.
  J.K.
 • Spotakanie klas V i VI
  04.12.2009 Uczniowie klasy V zaprosili klasę VI na herbatę i ciasto. Jedzonko było pyszne (ciasto upiekła mama Justyny C. - dziękujemy), herbatka słodka, a przy tym mnóstwo radości, a nawet śpiewów.
  W zeszłym tygodniu klasa V gościła u klasy VI, poczęstunek też był znakomity (dziękujemy mamie Magdy), a zabawa przednia.
  I niech ktoś powie, że nie potrafimy się razem bawić!
 • Spotkanie z Rodzicami
  05.12.2009 Na zebraniu ogólnym Pani Dyrektor:
  - omówiła ogólne wyniki nauczania w poszczególnych klasach,
  - przypomniała o wynikach konkursu Krakowska Matematyka, w którym to Weronika Oparciak z klasy VI i Kamil Marchański z klasy V dostali się do finału,
  - przypomniała wyniki Biegów Niepodległościowych, w których nasza reprezentacja zajęła II miejsce,
  - mówiła o zachowaniu uczniów,
  - przypomniała o odbytych wycieczkach klasowych: kl I - III wycieczka do teatru i do zoo, kl VI wycieczka do Krakowa,
  - omówiła realizowane przez szkołę projekty,
  - omówiła profilaktykę grypy A(H1N1),
  - omówiła sprawy gospodarcze tzn. wydatki poniesione ostatnio przez szkołę.
  Po zebraniu ogólnym rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas.
 • O Andrzejkach jeszcze raz!
  02.12.2009 W galerii znajdują się zdjęcia z Andrzejek klas IV- VI.
  Zabawa zaczęła się ok. 16 tej, wtedy to uczniowie klasy IV i VI udali się do izby, w której wróżono z kart, z ręki, z filiżanek, z zeszytu, z wosku, z losów.
  Od wróżek i czarodziei goście dowiadywali się, czy czeka ich bogate życie, czy ślub, a może klasztor, jak będzie miał lub miała na imię przyszła wybranka czy wybranek. Wróżono też zawód.
  Karty stawiane przez wróżkę Olę odpowiadały na pytania zadawane przez przychodzących, a czarodziej Paweł z ręki odczytywał przyszłość.
  U wróżek Karoliny i Justyny można było odczytywać przyszłość z wosku, a u Patrycji wróżyło się z zeszytu. Wróżka Justyna wróżyła z rzucanych kości, a czarodzieje Marcin, Kamil, Sebastian i Kamil wróżyli z losów.
  Po wróżbach wszyscy zeszli na salę, gdzie doskonałą zabawę przygotowali uczniowie klasy VI. Były tańce i gry. Fajna muzyka i efekty świetlne.
  Nad przebiegiem zabawy czuwali nauczyciele: Joanna Kudra, Monika Świątek i Arkadiusz Dybka.
 • Gość w naszej szkole
  30.11.2009 Dziś dowiedzieliśmy się co trzeba zrobić, żeby zostać świętym, przy okazji śpiewaliśmy i klaskali, a wszystko za sprawą Salezjanina, który nas dziś odwiedził.
  Teraz już wiemy, że aby być świętym trzeba przestrzegać trzech zasad: być radosnym, porządnie wykonywać swoje obowiązki i czynić dobrze.
  Poznaliśmy też piosenkę o Św. Janie Bosko.
  Ta lekcja bardzo się wszystkim podobała..
  Dziękujemy!
 • Andrzejki
  26.11.2009 Przyszliśmy do szkoły troszkę wcześniej i pomagaliśmy ubierać salę. Potem zaczęliśmy tańczyć. Piąta klasa zorganizowała wróżby, a zaprosiła nas na nie jakaś staruszka. Wróżby były fajne i ciekawe. Zabawy na sali - zorganizowane przez szóstą klasę - bardzo się wszystkim podobały i brało w nich udział dużo osób. Zabawa ogólnie była bardzo fajna, tylko za krótka.
  P.Ś. kl. IV
 • Wiadomość dla Rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego
  24.11.2009 Zabawa Andrzejkowa odbędzie się w piątek 27 listopada podczas zajęć. Każde dziecko powinno przynieść świeczkę.
  Zebranie z Rodzicami odbędzie 1 grudnia (wtorek) o godzinie 17:00 - zebranie ogólne, później spotkanie z wychowawcą w klasie.
  Rada Rodziców ustaliła, że kwota przeznaczona na paczki Mikołajkowe będzie wynosić ..... zł.
 • Andrzejki!
  23.11.2009 W czwartek 26 listopada od godz. 16:00 do 19:00 odbędzie się zabawa Andrzejkowa. Wróżby przygotują uczniowie klasy V, a tańce i zabawy klasa VI. Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV - VI!
 • Spotkanie z Rodzicami
  19.11.2009 Spotkanie z rodzicami odbędzie się we wtorek 1 grudnia o godzinie 17:00. Jak zwykle rozpocznie się zebraniem ogólnym na sali gimnastycznej, po nim rodzice spotkają się z wychowawcami w klasach.
  J.K.
strona: